miejsca na event

Miejsca na event z perspektywy fotografa

Po kilku latach pracy i udziale w setkach wydarzeń mamy kilka perełek na koncie. Niektóre z nich to oszałamiające obiekty, które przeszły metamorfozę. Innym razem zaś hotele urzekające klimatem lub wystrojem. Jakie lokale i pomysły na organizację eventu mieli nasi klienci? Jakie miejsca na event polecamy?

Przestrzeń eventową z historią

Impreza firmowa w miejscu, które przeszło metamorfozę (nierzadko z ruiny), zawsze robi wrażenie. Historyczne wnętrza w nowoczesnym wydaniu powodują zaciekawienie większości uczestników.

Stadion Olimpijski w Berlinie

To miejsce jest przesiąknięte historią, zwłaszcza tą z ciemnych kart Niemiec. Wszak otwarcia Olympiastadion dokonał Adolf Hitler. Imponująca (i trochę przerażająca o zmroku) architektura obiektu była świadkiem rekordowego biegu Jessego Owensa na Igrzyskach Olimpijskich w 1936 roku. Obecnie to stadion domowy berlińskiej Herthy, ale oczywiście ma swoją ofertę komercyjną na różnego rodzaju spotkania czy konferencje.

Cegielnia Rzucewo (k. Gdyni)

Odrestaurowana cegielnia z XVII wieku nad samą Zatoką Pucką z zachowanymi oryginalnymi elementami jest zjawiskową przestrzenią eventową z widokiem na morze. Co prawda miejsce pozycjonuje się na typowo na wesela, ale lokalizacja i niebanalny klimat powodują, że świetnie sprawdzi się jako lokalizacja na wszelkie imprezy firmowe zwłaszcza z nastawieniem na aktywności plenerowe.

Cukrownia Żnin (kujawsko-pomorskie)

XIX wiek, 11 sal na łącznie 1200 uczestników – tak w skrócie można opisać industrialne centrum konferencyjno-wypoczynkowe na Pałukach. Ogromny obiekty znajduje się 45 km od Bydgoszczy i 300 km od Warszawy. Jako fotograf eventowy dokumentowałem tutaj konferencję branży chemicznej oraz prowadziłem warsztaty dla fotografów

Zamek Gniew

Historia budowy zamku sięga 1290 roku, więc w tym zestawieniu miejsc eventowych jest na pewno najstarszą przestrzenią. Dzisiaj to spory obiekt o ogromnej ofercie dla firm, par młodych czy osób prywatnych. Zamek położony jest z widokiem na Wisłę, ale to dziedziniec jest najbardziej efektownym miejscem na wszelkie gale, imprezy taneczne czy nawet małe targi. Podobnie jak wyżej, prowadziłem tam warsztaty fotograficzne w ramach zlotu fotograficznego.

Impreza firmowa w siedzibie

Kto w miarę uważnie oglądał amerykańskie The Office, ten może pamiętać komitet planowania imprez. Samozwańcza jednostka oddziału Dunder Mufflin w Scranton była odpowiedzialna za przygotowanie przestrzeni np. na święta. Czemu nie wziąć przykładu z ekipy Michaela Scotta? Takie wydarzenia mogą mieć różny charakter. Ja przedstawię rozwiązania na przykładzie dwóch eventów, dzięki którym przy okazji można świetnie zaprezentować produkt lub usługę.

MOD21

Trudno zrobić otwarcie danego obiektu poza nim. Wszystko sprowadza się jednak do tego, jakie atrakcje eventowe zostaną do tego wykorzystane. Na przestrzeni 21 tysięcy metrów kwadratowych powstała scena do oficjalnych przemówień i panelu dyskusyjnego, strefa food trucków, tyrolka, foto budka 3D, gigantyczna Jenga, kino rowerowe czy strefa VR. Na otwarciu jednak się nie skończyło. Później odbyło się tutaj spotkanie autorskie z Robertem Małeckim.

Komfort

Kojarzona kiedyś tylko z dywanami sieć sklepów Komfort rozszerzyła swoją działalność m.in. na kompleksowe wyposażenie wnętrz. Białostocki oddział z tej okazji chciał nawiązać kontakt z lokalnymi projektantami wnętrz. Dzięki temu klient sklepu może wybrać swoją wymarzoną kuchnię i zaprojektować ją według uznania. Zamiast jednak wynajmować salę konferencyjną, miejscem do spotkania i prezentacji potencjalnej współpracy była wydzielona część sklepu. To świetna opcja na prezentację własnych produktów czy nawiązania kontaktów.

Klasyczne hotele

Hotel Arłamów

Kto trochę interesuje się piłką nożna lub czasem przypadkiem usłyszał jakiś news związany z polską reprezentacją, to mógł się spotkać z tym obiektem. Hotel Arłamów jest bowiem częstym miejscem zgrupowań polskich piłkarzy przed ważniejszymi imprezami. To obiekt z własnym lotniskiem, halą sportową czy ośrodkiem jeździeckim. Obok zwykłych sal konferencyjnych (warsztaty, szkolenia) główna część eventu realizowana jest zazwyczaj w ogromnym i efektownym patio. Mniej oficjalną część imprezy firmowej można też przygotować w tradycyjnej karczmie. Dodatkowy atut: godzina drogi od Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Weranda Home (k. Poznania)

To z kolei propozycja dla szukających spokoju dla kilkudziesięciu osób. Butikowy obiekt zauroczył mnie klimatem, spokojną okolicą i zachwycającym zachodem słońca, którego promienie wpadają do sal, gwarantując magiczne światło. Przytulnie – tak jednym słowem mógłbym opisać to miejsce, które zdecydowanie służy integracji i spędzaniu czasu w grupie w okolicznościach przyrody.

Hotel Verte, Marriot Autograph Collection (Warszawa)

Klasyczne, pełne sztuki, dbałości o detale i przepiękne miejsce po sąsiedzku z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim. To trochę wypadkowa dwóch poprzednich propozycji na event firmowy, jeżeli chodzi o przestrzeń. Co ciekawe, obiekt jest wzorowany na XVIII-wiecznym pałacu zniszczonym w trakcie II wojny światowej. Odbudowany w latach 50-tych jest pełen ciekawych rozwiązań. Pozwala bowiem na prezentacje samochodów z jednej z sal na poziomie -1 czy posiłek z widokiem na niebo za sprawą otwieranego dachu.

Event pod namiotem

Gdy chcesz zorganizować event plenerowy przy siedzibie firmy lub w prawie dowolnym miejscu, gdzie postawienie takiego namiotu jest możliwe. Nie raz spotkałem się ze stawieniem ich przy hotelach, bo klientów urzekła okolica, ale nie do końca pasował im układ sal.

Podziel się:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Zróbmy coś razem